Films met hoogste recette (na inflatiecorrectie) - afgelopen 30 jaar

Films die in de afgelopen 30 jaar de hoogste recette behaalden in Nederland - gecorrigeerd voor inflatie
Jaar van release (NL)Recette in euro's (x 1.000)Recette in euro's zonder correctie (x 1.000)Bezoek (x 1.000)
1.Titanic199836.27123.5713.405
2.The Lion King (2019)201932.20530.9863.079
3.Bohemian Rhapsody201823.28422.0282.285
4.Avatar200922.81018.9531.772
5.Spectre201522.19220.5202.190
6.Harry Potter and the Philosopher’s Stone200122.09415.3572.180
7.The Lion King (1995)199521.86513.3502.563
8.Lord of the Rings: The Return of the King200321.84516.4062.077
9.Dances with Wolves199121.07011.3871.578
10.Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring200120.65814.3581.891
11.Skyfall201220.32917.7152.083
12.Harry Potter and the Chamber of Secrets200218.74213.6131.883
13.The Lord of the Rings: The Two Towers200218.68313.5701.746
14.Gooische Vrouwen 2 (NL)201417.80116.9272.002
15.Gooische Vrouwen (NL)201117.63515.0221.919
16.Jurassic Park199317.40310.1341.931
17.Star Wars: The Force Awakens201515.53914.3681.359
18.Harry Potter and the Deathly Hallows – Part 2201115.25112.9911.364
19.Flodder in Amerika!199214.7908.3051.470
20.Minions201514.26413.1891.618
21.The Hobbit: An Unexpected Journey201214.24312.4111.212
22.Harry Potter and the Goblet of Fire200514.17410.9991.352
23.Avengers: Endgame201913.99313.4631.205
24.Harry Potter and the Half-Blood Prince200913.65011.3421.359
25.The Hobbit: The Desolation of Smaug201313.36311.9361.155


Bezoek- en recettecijfers worden door ons pas gecommuniceerd nadat distributeurs deze zelf publiekelijk hebben gemaakt, na toestemming of na publicatie op de website van Filmdistributeurs Nederland (FDN). Laatste update 12 januari 2021, correcties/wijzigingen voorbehouden. Exclusief re-releases.

De inflatiecorrectie is handmatig toegepast op basis van de jaarmutatie consumentenprijsindex van het Centraal Bureau voor de Statistiek. Naast inflatie speelt de stijging in de ticketprijs uiteraard ook een rol. Dat is in deze berekening niet meegenomen. Succesvolle films uitgebracht vóór 1991 zijn in deze analyse niet meegenomen, omdat hiervan de recette lastig te achterhalen is.  

Bronnen:
Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS)
Jaarverslagen NVBF 1991-2018
© Maccsbox – NVBF, FDN The Netherlands