Films met hoogste box office

Films die de hoogste box office behaalden in Nederland (gemeten sinds 1991)
Jaar van release (NL)Recette in euro's (x 1.000)Bezoek (x 1.000)
1.The Lion King201930.9873.079
2.Titanic199825.6863.617
3.Bohemian Rhapsody201822.0322.286
4.Spectre201520.5202.190
5.No Time to Die202120.1821.733
6.Avatar200918.9661.774
7.Skyfall201218.8712.193
8.Gooische Vrouwen 2 (NL)201416.9272.002
9.Lord of the Rings: The Return of the King200316.5842.096
10.Harry Potter and the Philosopher’s Stone200115.7672.218
11.Gooische Vrouwen (NL)201115.0221.919
11.Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring200114.5921.916
13.Star Wars: Episode VII – The Force Awakens 201514.3991.372
14.Lord of the Rings: The Two Towers200213.7521.766
15.Harry Potter and the Chamber of Secrets200213.7191.895


Box office cijfers worden door ons pas gecommuniceerd nadat distributeurs deze zelf publiekelijk hebben gemaakt, na toestemming of na publicatie op de website van Filmdistributeurs Nederland (FDN). Laatste update 12 januari 2022, correcties/wijzigingen voorbehouden.

Succesvolle films uitgebracht vóór 1991 zijn in deze analyse niet meegenomen, omdat hiervan de box office lastig te achterhalen is. Echter, gebaseerd op het aantal bezoeken van deze films en de daarbij horende ticketprijs toentertijd, is het zeer aannemelijk dat de totale box office van deze films lager is dan deze top 15.

Bronnen:
Jaarverslagen NVBF 1991-2020
© Maccsbox – NVBF, FDN The Netherlands