Films met hoogste recette - afgelopen 28 jaar​

Films die in de afgelopen 28 jaar de hoogste recette behaalden in Nederland
Jaar van release (NL)Recette (x 1.000)Bezoek (x 1.000)
1.Titanic199823.5713.405
2.Bohemian Rhapsody201821.9212.195
3.Spectre201520.5202.190
4.Avatar200918.9531.772
5.Skyfall201217.7152.083
6.Gooische Vrouwen 2201416.9272.002
7.Lord of the Rings: The Return of the King200316.4062.077
8.Harry Potter and the Philosopher’s Stone200115.3572.180
9.Gooische Vrouwen201115.0221.919
10.Star Wars: The Force Awakens201514.3681.359
11.Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring200114.3581.891
12.Harry Potter and the Chamber of Secrets200213.6131.883
13.Lord of the Rings: The Two Towers200213.5701.746
14.Avengers: Endgame201913.4361.202
15.The Lion King (1995)199513.3502.563


Laatste update 29 juli 2019, correcties/wijzigingen voorbehouden. Exclusief re-releases.

Succesvolle films uitgebracht vóór 1991 zijn in deze analyse niet meegenomen, omdat hiervan de recette lastig te achterhalen is.  

Bronnen:
Jaarverslagen NVBF 1991-2018
© Maccsbox – NVBF, FDN The Netherlands