Films met hoogste recette - afgelopen 28 jaar​

Films die in de afgelopen 28 jaar de hoogste recette behaalden in Nederland
Jaar van release (NL)Recette in euro's (x 1.000)Bezoek (x 1.000)
1.The Lion King201930.2743.001
2.Titanic199823.5713.405
3.Bohemian Rhapsody201821.9342.275
4.Spectre201520.5202.190
5.Avatar200918.9531.772
6.Skyfall201217.7152.083
7.Gooische Vrouwen 2 (NL)201416.9272.002
8.Lord of the Rings: The Return of the King200316.4062.077
9.Harry Potter and the Philosopher’s Stone200115.3572.180
10.Gooische Vrouwen (NL)201115.0221.919
11.Star Wars: The Force Awakens201514.3681.359
12.Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring200114.3581.891
13.Harry Potter and the Chamber of Secrets200213.6131.883
14.Lord of the Rings: The Two Towers200213.5701.746
15.Avengers: Endgame201913.4631.205


Bezoek- en recettecijfers worden door ons pas gecommuniceerd nadat distributeurs deze zelf publiekelijk hebben gemaakt, na toestemming of na publicatie op de website van Filmdistributeurs Nederland (FDN). Laatste update 17 september 2019, correcties/wijzigingen voorbehouden. Exclusief re-releases.

Succesvolle films uitgebracht vóór 1991 zijn in deze analyse niet meegenomen, omdat hiervan de recette lastig te achterhalen is.  

Bronnen:
Jaarverslagen NVBF 1991-2018
© Maccsbox – NVBF, FDN The Netherlands