Film met hoogste recette (na inflatiecorrectie) - afgelopen 28 jaar

Films die in de afgelopen 28 jaar de hoogste recette behaalden in Nederland - gecorrigeerd voor inflatie
Jaar van release (NL)Recette (x 1.000)Bezoek (x 1.000)
1.Titanic199834.8993.405
2.Bohemian Rhapsody201822.2942.195
3.Avatar200921.9481.772
4.Spectre201521.3512.190
5.Harry Potter and the Philosopher’s Stone200121.2592.180
6.The Lion King (1995)199521.0372.563
7.Lord of the Rings: The Return of the King200321.0182.077
8.Dances with Wolves199120.2721.585
9.Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring200119.8761.891
10.Skyfall201219.5592.083
11.Harry Potter and the Chamber of Secrets200218.0331.883
12.The Lord of the Rings: The Two Towers200217.9761.746
13.Gooische Vrouwen 2201417.7892.002
14.Gooische Vrouwen201116.9671.919
15.Jurassic Park199316.7441.850
16.Star Wars: The Force Awakens201514.9501.359
17.Harry Potter and the Deathly Hallows – Part 2201114.6851.364
18.Flodder in Amerika!199214.2311.494
19.Minions201513.7431.618
20.The Hobbit: An Unexpected Journey201213.7031.212
21.Harry Potter and the Goblet of Fire200513.6381.352
22.Avengers: Endgame201913.4361.202
23.Harry Potter and the Half-Blood Prince200913.1341.359
24.The Hobbit: The Desolation of Smaug201312.8551.155
25.Pirates of the Caribbean: Dead Man’s Chest200612.8321.493


Laatste update 29 juli 2019, correcties/wijzigingen voorbehouden. Exclusief re-releases.

De inflatiecorrectie is handmatig toegepast op basis van de jaarmutatie consumentenprijsindex van het Centraal Bureau voor de Statistiek. Naast inflatie speelt de stijging in de ticketprijs uiteraard ook een rol. Dat is in deze berekening niet meegenomen. Succesvolle films uitgebracht vóór 1991 zijn in deze analyse niet meegenomen, omdat hiervan de recette lastig te achterhalen is.  

Bronnen:
Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS)
Jaarverslagen NVBF 1991-2018
© Maccsbox – NVBF, FDN The Netherlands