Film met hoogste recette (na inflatiecorrectie) - afgelopen 28 jaar

Films die in de afgelopen 28 jaar de hoogste recette behaalden in Nederland - gecorrigeerd voor inflatie
Jaar van release (NL)Recette in euro's (x 1.000)Bezoek (x 1.000)
1.Titanic199834.8993.405
2.The Lion King (2019)201930.2743.001
3.Bohemian Rhapsody201822.3072.275
4.Avatar200921.9481.772
5.Spectre201521.3512.190
6.Harry Potter and the Philosopher’s Stone200121.2592.180
7.The Lion King (1995)199521.0372.563
8.Lord of the Rings: The Return of the King200321.0182.077
9.Dances with Wolves199120.2721.578
10.Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring200119.8761.891
11.Skyfall201219.5592.083
12.Harry Potter and the Chamber of Secrets200218.0331.883
13.The Lord of the Rings: The Two Towers200217.9761.746
14.Gooische vrouwen 2 (NL)201417.7892.002
15.Gooische vrouwen (NL)201116.9671.919
16.Jurassic Park199316.7441.931
17.Star Wars: The Force Awakens201514.9501.359
18.Harry Potter and the Deathly Hallows – Part 2201114.6851.364
19.Flodder in Amerika!199214.2311.470
20.Minions201513.7431.618
21.The Hobbit: An Unexpected Journey201213.7031.212
22.Harry Potter and the Goblet of Fire200513.6381.352
23.Avengers: Endgame201913.4631.205
24.Harry Potter and the Half-Blood Prince200913.1341.359
25.The Hobbit: The Desolation of Smaug201312.8551.155


Bezoek- en recettecijfers worden door ons pas gecommuniceerd nadat distributeurs deze zelf publiekelijk hebben gemaakt, na toestemming of na publicatie op de website van Filmdistributeurs Nederland (FDN). Laatste update 17 september 2019, correcties/wijzigingen voorbehouden. Exclusief re-releases.

De inflatiecorrectie is handmatig toegepast op basis van de jaarmutatie consumentenprijsindex van het Centraal Bureau voor de Statistiek. Naast inflatie speelt de stijging in de ticketprijs uiteraard ook een rol. Dat is in deze berekening niet meegenomen. Succesvolle films uitgebracht vóór 1991 zijn in deze analyse niet meegenomen, omdat hiervan de recette lastig te achterhalen is.  

Bronnen:
Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS)
Jaarverslagen NVBF 1991-2018
© Maccsbox – NVBF, FDN The Netherlands